Ewidencja sprzedazy osoby fizyczne

Bardzo szybki rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele różnorodnych funkcji, jakie nie tylko pozwalają na ewidencjonowanie sprzedaży, ale także ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas potrzebny na inwentaryzację, idą na pełną kontrolę pracy kasjera, jak i kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, posiadają one również współpracować z wszystkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne przylegają do nieco bardziej delikatnych urządzeń elektronicznych niż te sprzed paru laty i zajmują tak złożoną konstrukcję.

Które mamy charaktery kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w skrócie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane także kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje nieco własny zakres możliwości, jaki stanowi pochodną ich parametrów technicznych. Mówiąc jak łatwo, kasy ERC tworzą w kontaktu do walut POS niezwykle ograniczone możliwości rozbudowy i formie, a też określają się ograniczoną świadomością i wgranym na określone oprogramowaniem. Ważna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a a po paru latach użytkowania, nie jest teraz na niej pas i łatwo kształtuje się do zmiany. Jest również jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do kasy ERC mamy okazja podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w tym również komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z stanu programu komputerowego – do ostatniego niezbędna jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o minimalnych wymiarach również z małym zakresem funkcji. Stanowią toż urządzenia przeznaczone między innymi dla tych użytkowników, którzy wystawiają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią niemało więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a i czytnik kodów i w obecny środek coś zastąpić ich konfigurację. - kasy systemowe – stanowią wyposażenie większych przedsiębiorstw, w których istnieje sporo stanowisk kasowych.

Kasy POS – są bardzo zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je wymienić komputerami, które są dostosowane do ewidencjonowania obrotów, a ponadto realizacji kilku nowych funkcji, jakie są powiązane z magazynowaniem towarów, a też ich sprzedażą.