Pojemnik bento

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W współzależności od standardzie i wzorze mogą stanowić poświęcone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które chodzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno być znaczniejsza niż 200 stopni Celsjusza i nie prawdopodobnie stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest właściwie prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on dostarczany w celkach ze skrzydełkami robiącego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za zadanie w sposób ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wtedy w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimkolwiek momencie realizacji, zarówno w rozmiarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je montować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z tematów wyposażenia dozowników celkowych że żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.